×

Grenordning med tidsschema som pdf

Pass 1 fredag 14 december          
Start kl. 18.00          
14. 4x100m frisim Flickor 16 oy        
41. 4x100m frisim Pojkar  16 oy        
Prisutdelning gren 14 och 41        
57. 4x100m medley Flickor 14 oy        
28. 4x100m medley Pojkar 14 oy        
Prisutdelning gren 57 och 28        
             
Pass 2 lördag 15 december   Pass 3 lördag 15 december 
Start kl. 09.00     Start kl. 16.00  
1. 200m medley Pojkar 15-16   15. 200m medley Flickor 15-16
2. 200m fjärilsim Flickor 15-16   16. 200m fjärilsim Pojkar 15-16
3. 200m frisim Pojkar 14   17. 100m frisim Flickor 13 oy
Prisutdelning gren 1-2   Prisutdelning gren 15-16
4. 200m frisim Flickor 14   18. 100m ryggsim Pojkar 13 oy
5. 1500m frisim Pojkar 15-16   19. 1500m frisim Flickor 15-16
Prisutdelning gren 3-4   Prisutdelning gren 17-18
6. 200m frisim Flickor 15-16   20. 200m frisim Pojkar 15-16
7. 400m frisim Pojkar 13 oy   21. 400m medley Flickor 14
Prisutdelning gren 5-6   Prisutdelning gren 19-20
8. 200m medley Flickor 13 oy   22. 400m medley Pojkar 14
9. 200m bröstsim Pojkar 15-16   23. 100m fjärilsim Flickor 13 oy
Prisutdelning gren 7-8   Prisutdelning gren 21-22
10. 100m ryggsim Flickor 15-16   24. 100m bröstsim Pojkar 13 oy
11. 100m fjärilsim Pojkar 14   25. 200m bröstsim Flickor 15-16
Prisutdelning gren 9-10   Prisutdelning gren 23-24
12. 100m fjärilsim Flickor 14   26. 100m ryggsim Pojkar 15-16
13. 4x100m medley Pojkar 16 oy   27. 4x100m frisim Flickor 14 oy
Prisutdelning gren 11-13   Prisutdelning gren 25-27
             
Pass 4 söndag 16 december   Pass 5 söndag 16 december
Start kl. 09.00   Start kl. 16.00
29. 400m frisim Pojkar 15-16   43. 400m frisim Flickor 15-16
30. 100m frisim Flickor 15-16   44. 100m frisim Pojkar 15-16
31. 200m ryggsim Pojkar 14   45. 200m ryggsim Flickor 14
Prisutdelning gren 29-30   Prisutdelning gren 43-44
32. 200m medley Flickor 14   46. 200m medley Pojkar 14
33. 200m ryggsim Pojkar 15-16   47. 100m ryggsim Flickor 13 oy
Prisutdelning gren 31-32   Prisutdelning gren 45-46
34. 100m bröstsim Flickor 15-16   48. 100m frisim Pojkar 13 oy
35. 200m medley Pojkar 13 oy   49. 200m ryggsim Flickor 15-16
Prisutdelning gren 33-34   Prisutdelning gren 47-48
36. 400m frisim Flickor 13 oy   50. 100m bröstsim Pojkar 15-16
37. 100m fjärilsim Pojkar 15-16   51. 200m bröstsim Flickor 14
Prisutdelning gren 35-36   Prisutdelning gren 49-50
38. 400m medley Flickor 15-16   52. 800m frisim Pojkar 14
39. 200m bröstsim Pojkar 14   53. 100m bröstsim Flickor 13 oy
Prisutdelning gren 37-38     Prisutdelning gren 51-52
40. 800m frisim Flickor 14   54. 100m fjärilsim Pojkar 13 oy
42. 4x100m medley Flickor 16 oy   55. 100m fjärilsim Flickor 15-16
Prisutdelning gren 39-40, 42   Prisutdelning gren 53-54
        56. 400m medley Pojkar 15-16
        58. 4x100m frisim Pojkar 14 oy
        Prisutdelning gren 55-56, 58
             


 

Sponsorer

  • Stadium
  • Swimshop
  • Svenska Spel
  • Apollo Sports
  • Arena
  • Malmsten
  • Scandic
  • Medley